Tüm Yönleri ve Özellikleri ile HTC M8

HTC, birçok ödül sahibi HTC One (M7)’yi en iyiye ulaşmak için evrimleştirdiği yeni HTC One (M8)’i tanıttı. HTC Sense 6 arayüzü ile sunulan cihazın en dikkat çeken özelliği yeni DuoKamera teknolojisi, tasarımı ve parlak güçlü renk seçenekleri oldu.

5 inç Full HD (1080p) ekran ile üretilen cihazın kenar hatları yuvarlatılarak kavisli bir tasarım kullanılmış.

2.3 GHz dört çekirdekli Krait CPU’ya sahip Qualcomm Snapdragon 801 işlemci  ve entegre 4G LTE’ye sahip yeni HTC One (M8), en yeni Android versiyonu olan Android 4.4 Kit Kat işletim sistemi ile destekleniyor.

Yeni HTC One (M8), Duo Kamera teknolojisine sahip dünyanın ilk akıllı telefonu olarak ve bu teknolojiyi yenilikçi HTC UltraPiksel modülü, ikili flaş ve 1080p FullHD video kaydı ile birleştirerek, mobil görüntülemeye başka bir boyut kazandırıyor. Bu sayede HTC One (M8), her türlü ışık koşulunda yüksek kaliteli pozlar yakalayabilecek.

HTC One (M8), UFocus teknolojisi ile çekildikten sonra fotoğraflarınızın odaklarını değiştirmenize imkan veriyor. Aynı zamanda Mevsimler animasyonlarını ekleyerek en iyi karelerinize mevsimlere ait dokunuşlar katabiliyorsunuz.

M8-Gold

Motion Launch

Yeni HTC One (M8), HTC Sense 6 ile ürüne altıncı his kazandıran yetenekleriyle de öne çıkıyor. Örneğin; Motion Launch, dahili hareket sensörleri sayesinde konum ve hareketi anında algılayabiliyor ve ekranı açmadan telefonunuz ile etkileşimde olmanızı sağlıyor. Cihaz yalnızca tek bir kaydırma hareketiyle aktif hale gelirken, Auto Answer (Otomatik Yanıtlama) ekrana dokunmadan, telefonu sadece kulağınıza götürerek yanıtlamanızaolanak tanıyor. Ayrıca ekran üzerine yapacağınız çift vuruş ile ekran kilidi açılıyor ve kapanıyor.

htc_dot_view

HTC DotView Retro Kılıf

Altıncı his işlevlerini bir adım öteye taşıyabilir ve DotView kılıf üzerine yapacağınız çift vuruş hareketi ile Motion Launch özelliklerinin ötesine geçebilirsiniz. Bu şekilde saati, hava durumunu, mailleri ve çağrıları ekranı açmadan ve dokunmadan kontrol edebilirsiniz.

Mükemmel bir telefon aynı zamanda onu koruyan ve yenilikçi tasarımı ile endüstri lideri işlevselliğini artıran bir kılıfı hak eder. HTC Sense 6 ile optimize edilen yeni HTC DotView telefon kılıfı, bildirimleri ve etkileşimleri retro ve nokta-matris tarzı ile görüntüleme imkanı sunarken, ekranı da koruyor.

HTC BoomSound

Yeni HTC One (M8) bir kez daha akıllı telefonlardaki ses tecrübesini yeni bir boyuta taşıyor. En son HTC BoomSoundTMteknolojisi; baslardan tizlere zengin tonları ile kapsamlı, güçlü ve duru bir ses ortaya koyuyor. HTC One (M7)’ye göre %25 daha yüksek ses sağlayan yeni HTC One (M8)’de kaliteden ödün vermemek için yeni bir amfi ile çift ön stereo hoparlör,yeniden tasarlanan hoparlör hazneleri ve gerçek yüksek çözünürlük deneyimi için özel yapım ses profili sunuluyor.

Teknik özellikler

 • İşlemci: Qualcomm Snapdragon 801
 • Bellek:2 GB RAM
 • Ekran: 5 inç, 1920×1080 piksel
 • Depolama alanı: 16 veya 32 GB, 128 GB’a kadar microSD için kart yuvası
 • Ağrlık: 160 gram
 • Boyutlar: 146,36 x 70,6 x 9,35 mm
 • Kamera: Arkada çift HTC UltraPixel 4 megapiksel ve çift LED flaş, önde 5 megapiksel, Full HD video destekli
 • Kablo bağlantısı: USB 2.0, MHL/HDMI arayüzü
 • SIM: Nano SIM kart
 • Android sürümü: 4.4 Kitkat
 • Pil: 2600 mAh

Video

MobixirImza

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>